FLASH News

Mire se vini ne forumin tone
 
ForumPortalliGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
-Flash News- Berisha sulmon ambasadorėt -Flash News-CEZ: Shitjen e kemi njoftuar Reagimi: Kėrkesa e dėmeve, 1 mld dollarė e ēuditshme -Flash News- Partia e Merkel: Statusi kandidat pas zgjedhjeve "Shqipėria tė respektojė kriteret"

Share | 
 

 Njė truk i lehtė si ajri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 33
Reputation : 0
Registration date : 09/08/2007

MesazhTitulli: Njė truk i lehtė si ajri   Fri Nov 02, 2007 7:12 pm

Njė make-up i rafinuar nė tonalitete tė lehta portokalli dhe rozė. Theksi bie te sytė, qė janė trukuar lehtė. Kėto nuanca tė lehta e bėjnė vėshtrimin tė freskėt dhe bėjnė tė mundur qė ky truk tė aplikohet paraditeve. Por dhe mbrėmjeve mund tė pėrdoret, mjafton tė theksosh pak mė tepėr sytė. Kėtu po ju shpjegojmė hap pas hapi si ta realizoni. Grimi i syve ėshtė dhėnė shumė i detajuar, sepse ato janė elementi kyē i kėtij makijazhi. Pėr bazėn fondotinta, pudėr, laps vetullash dhe ruzh.

Hapi 1: Baza. Hapat e parė pėr njė makijazh tė plotė dhe tė kujdesshėm: apliko fondotintėn dhe pudrėn pėr ta fiksuar. Pastaj “pikturohen” vetullat me njė laps pėr to. Faqet marrin ngjyrė me ruzh-in, qė aplikohet duke ndjekur linjėn e mollėzave.

Hapi 2: Nuanca portokalli pėr sytė. Nė pjesėn e butė tė qepallave aplikohet njė hije ngjyrė pjeshke.

Hapi 3: Jepi formė syve. Pėr kėtė pėrdoret njė furēė mesatare pėr ngjyrė (jo aplikatori me sfungjer, qė gjeni nė konfeksione dhe ėshtė mė i pėrshtatshėm pėr zbehjet). Tėrhiqni sytė duke aplikuar hijen e errėt drejt tėmthave.

Hapi 4: Theksoji sytė. Duke aplikuar njė ton mė tė errėt nė rrėzė tė qerpikėve, por dhe nė harkun midis pjesės sė butė tė qepallės dhe harkut tė zonės poshtė vetullės, sytė bėhen mė shprehės.

Hapi 5 Theksim sysh (2) Aplikoni tonin e errėt me njė furēė nė kėnd.

Hapi 6: Ton poshtė syve. Po ai ton aplikohet nė doza tė bollshme poshtė syve. Pėr tė theksuar mė shumė sytė mund tė pėrdorni pak pluhur tė errėt (ngjyrė kafe) nė kėndet e jashtme.

Hapi 7: Ndriēim. Pėr tė aplikuar atė pjesė tė grimit qė sjell ndriēim zgjidhni njė pluhur tė hapur dhe lehtėsisht tė shkėlqyeshėm. Aplikojeni nė qendėr tė qepallave dhe nė kėndet e jashtme tė syve. Sfumojeni me pluhurin ngjyrė pjeshke, tė aplikuar mė parė.

Hapi 8: Kėndet e brendshme. Dhe kėndet e brendshėm tė syve ndriēohen me njė prekje toni tė hapur.

Hapi 9: Poshtė syve. E njėjta nuancė pėrhapet poshtė syve.

Hapi 10: Edhe mė shumė dritė. Poshtė vetullave aplikohet njė pluhur i ēelėt pėr tė hapur vėshtrimin.

Hapi 11: Dora e fundit. Toni i ēelur pėrhapet dhe drejt tėmthave.

Hapi 12: Rimeli. Ėshtė i pazėvendėsueshėm. Pėr tė korrigjuar “gabime” tė mundshme pėrdorni njė tampon pambuku pak tė lagur dhe lėvizeni nė formė rrethi mbi njollė, duke u kujdesur mos ta shpėrndash produktin nė pjesėt e tjera tė fytyrės.

Hapi 13: Buzėt lyhen me njė gloss rozė. Pėr ta aplikuar produktin me saktėsi pėrdorni njė furēė pėr buzėt dhe jo aplikatorin qė gjendet nė konfeksion.

Hapi 14: Rezultati? Njė grim i lehtė, joshės dhe elegant qė ėshtė relativisht i lehtė pėr t’u realizuar. Nuancat e hapura humbasin papėrsosmėritė e vogla dhe maskojnė dhe njė dorė (ende) jo prej specialisteje. Provoje dhe nuk do zhgėnjehesh nga vetja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://foreverlove.albanianforum.net
 
Njė truk i lehtė si ajri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
FLASH News :: Arti dhe Kultura :: Moda dhe Estetika-
Kėrce tek: