FLASH News

Mire se vini ne forumin tone
 
ForumPortalliGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
-Flash News- Berisha sulmon ambasadorėt -Flash News-CEZ: Shitjen e kemi njoftuar Reagimi: Kėrkesa e dėmeve, 1 mld dollarė e ēuditshme -Flash News- Partia e Merkel: Statusi kandidat pas zgjedhjeve "Shqipėria tė respektojė kriteret"

Share | 
 

 Tė pasme seksi? Diēka mund tė bėhet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 33
Reputation : 0
Registration date : 09/08/2007

MesazhTitulli: Tė pasme seksi? Diēka mund tė bėhet   Fri Nov 02, 2007 7:13 pm

Kur tė pasmet nuk janė pika jonė mė e formė (dhe kjo ndodh vėrtet shumė shpesh). Kur kremrat e reklamave nuk tė transformojnė nė modele. Ka njė zgjidhje. Dietė, ushtrime dhe masazhe

Ka mundėsi, madje shumė mundėsi qė nėse do tė bėnim pyetjen “cila ėshtė pjesa jote e trupit qė tė pėlqen mė pak?”, shumė prej jush do tė pėrgjigjeshin: “tė pasmet e mia”. Njė pėrgjigje qė nuk do tė ēudiste askėnd, nėse do konsideronte faktin qė sipas disa statistikave 80% e femrave janė tė pakėnaqura nga fundshpina, tė pakėnaqura nga forma, tė pakėnaqura nga dimensionet, tė pakėnaqura nga fortėsia...

Ē’tė bėsh? Si fillim do tė pėrpiqemi t’ju qetėsojmė. Tė pasmet ideale, ato qė bėjnė tė ēmenden burrat dhe tė zilepsen gratė, janė mė shumė unike sesa tė rralla. Shpesh njė ēėshtje gjenetike dhe moshe mė shumė sesa diete dhe ushtrimesh fizike. Pikėrisht pėr kėtė arsye shpesh ndihemi si tė vėna nė lojė kur duhet tė pajtohemi me publicitetin e kosit mrekullibėrės, ujėrave minerale qė do tė na transformojnė tė gjithave tė top modele, kremrave ēudibėrėse qė do tė na ēlirojnė nga i urryeri celulit.

Njė kėshillė: mos tentoni mė shumė seē duhet. Rrini tė qeta, sepse modelet qė paguhen pėr t’ju mbushur mendjen se si janė bėrė aq tė dobėta falė produkteve qė reklamojnė, ishin tė tilla qė mė parė, tė dobėta dhe tė bukura. Dhe janė zgjedhur pikėrisht pėr formėn e tyre fizike, qė nė tė shumtėn e rasteve ėshtė frut i gjenit tė trashėguar nga mami. E dimė qė e dinit, por nuk bėmė keq qė jua kujtuam.

Atėherė ē’tė bėsh? Tė dorėzohesh? Absolutisht jo, sepse gjithsesi diēka mund tė bėhet, me pak impenjim dhe vullnet tė mirė.

Doni ta provoni? Ja receta jonė e ndarė nė tre pika, qė do t’u kushtojė vetėm pak nga koha juaj e lirė dhe pak lodhje1) Aktivitet. Bėni lėvizje, sa mė shumė tė jetė e mundur. Ecje tė gjata, shėtitje me biēikletė. Kėrkoni njė palestėr pranė shtėpisė, ku tė jetė tė pranishme veglat e duhura pėr njė aktivitet tė rregullt aerobik. Ndiqni ato ushtrime qė stimulojnė muskujt, qė ju interesojnė. Nuk duam tė kalojmė nė detaje teknike nė kėtė artikull, por ushtrimet i njohim nga pak tė gjitha dhe nėse frekuentoni njė palestėr, instruktori do tė jetė nė dispozicionin tuaj pėr tė zhvilluar njė program qė konsiston nė kombinimin duhur tė ushtrimeve. Kujtoni: nuk mjafton tė regjistroheni nė palestėr njė javė para se tė niseni me pushime. Madje qė tani ėshtė tashmė shumė vonė pėr detin e kėtij viti, por herėt ose vonė kjo punė duhej bėrė dhe ky ėshtė momenti kur jemi mė tė ndjeshme ndaj formave, prandaj ē’prisni?2) Dietė! Aktiviteti fizik do tė ndihmojė me siguri pėr tė tonifikuar muskujt nė zonėn qė ju intereson dhe pėr tė djegur kaloritė, por pa njė dietė tė pėrshtatshme stimuluese, rezultatet do t’ju lėnė tė prisni mė gjatė. Kėshilla edhe kėtu ėshtė qė tė konsultoheni me instruktorin ose tė flisni me njė mjek dietolog. Njė dietė nuk duhet tė jetė absolutisht drastike pėr tė dhėnė rezultate, pėrkundrazi. Njė dietė e balancuar qė t’i pėrshtatet stilit tonė tė jetės dhe sa mė shumė tė jetė e mundur edhe shijeve personale, ėshtė dieta mė e mirė. Duke konsumuar mė pak kalori dhe falė aktivitetit fizik, rezultatet e para nuk do t’ju lėnė tė prisni gjatė.3) Masazhe. Kushtojnė. Dhe jo tė gjitha mund dhe duam t’ia lejojmė vetes. Por ato mund tė na ndihmojnė nė stimulimin e gjakut nė atė zonė, dhe nė kombinim me aktivitetin fizik dhe dietėn, mund tė japin kontributin e tyre nė arritjen e njė objektivi. Pėr tė mos e rėnduar mė tej portofolin ne ju bėjmė njė propozim: bėni njė pakt me partnerin. I kėrkoni t’ju bėjė njė masazh tė mirė nė kėmbim tė diēkaje (diēkanė e vendosni vetė). Nuk do t’i kushtonte gjė as njėrit e as tjetrit.

Kaq. Nuk ju premtojmė rezultate tė hatashme, tė cilat do tė varen nga impenjimi juaj dhe nga forma fizike.

Edhe njė kėshillė tė fundit: shmangni dietat dhe ushtrimet e ideuara nga mendja. Jo vetėm qė do tė merrni rezultate tė limituara, por do tė rrezikoni tė bėni edhe gabime, pėr tė cilat vėrtet do tė pendoheni. Tė paktėn nė fillim ndiqni kėshillat e njė eksperti, mjeku ose instruktori. Pastaj, kur tė keni mėsuar bazat, mund tė ecni me kėmbėt tuaja tashmė tė tonifikuar.

Kremrat e mrekullueshme dhe ujėrat minerale qė do tė na transformonin tė gjithave nė top modele mė mirė tua lėmė atyre qė u besojmė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://foreverlove.albanianforum.net
 
Tė pasme seksi? Diēka mund tė bėhet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
FLASH News :: Arti dhe Kultura :: Moda dhe Estetika-
Kėrce tek: