FLASH News

Mire se vini ne forumin tone
 
ForumPortalliGalleryCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
-Flash News- Berisha sulmon ambasadorėt -Flash News-CEZ: Shitjen e kemi njoftuar Reagimi: Kėrkesa e dėmeve, 1 mld dollarė e ēuditshme -Flash News- Partia e Merkel: Statusi kandidat pas zgjedhjeve "Shqipėria tė respektojė kriteret"

Share | 
 

 Cilat kanė qenė punėt e para tė njerėzve tė famshėm

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 33
Reputation : 0
Registration date : 09/08/2007

MesazhTitulli: Cilat kanė qenė punėt e para tė njerėzve tė famshėm   Sun Oct 28, 2007 2:30 pm

('affraid')
Rruga drejt famės e pushtetit nuk ka qenė aspak e lehtė pėr ta. Nuk kanė lindur nė familje tė pasura e as tė famshme. U ėshtė dashur qė tė punojnė punė nga mė tė ndryshmet pėr tė mbajtur veten dhe familjen. Ėshtė e habitshme tė mendosh se si, Rod Steėart, njė kėngėtar qė sot renditet nė listat e artistėve mė tė pasur, dikur ka qenė njė punonjės qė hapte varret. Apo diktatori kamboxhian Pol Pot tė ketė qenė dikur mėsues.

Rod Stewart
Kėngėtari britanik ėshtė mė i vogli i pesė fėmijėve dhe familja e tij jetonte nė kushte jo tė mira ekonomike. Ai punoi pėr disa kohė si gėrmues varresh, por shumė shpejt ndėrroi profesion duke iu pėrkushtuar muzikės.
P. Diddy
Puna e parė e rreperit amerikan ka qenė, kur ai ishte nė moshėn 12-vjeēare. Nė atė kohė ai punonte si shpėrndarės gazetash, pa e ditur se njė ditė do tė bėhej ndėr mė tė pasurit e biznesit muzikor.
Pol Pot
Pėrpara se tė bėhej njė kriminel lufte, Pol Pot ishte mėsues. Nga viti 1954-1963 ai dha mėsim nė njė shkollė private, nga ku u pėrjashtua pėr shkak tė lidhjeve me komunizmin.
Oprah Winfrey
Sot ėshtė njė ndėr femrat mė tė pasura e mė tė suksesshme tė industrisė sė argėtimi, por nuk ka qenė gjithnjė kėshtu pėr Winfrey. Nė kohėn kur ishte 16 vjeēe ajo shkoi nė njė stacion radiofonik pėr tė marrė njė orė qė e kishte fituar nė njė konkurs. Aty ajo arriti tė fitonte njė vend pune si reportere qė i siguronte njė rrogė 100 dollarė nė javė.
Hitleri
Duke mos arritur tė fitonte shkollėn e pikturės nė Vjenė, nė gjendje tė mjeruar ekonomike Hitlerit iu desh tė fitonte bukėn e gojės duke pikturuar kartolina nė rrugėt e ftohta tė kryeqytetit austriak.

Lista

Ø Rod Stewart – gėrmues varresh
Ø Sean Combs; P Diddy – shpėrndarės gazetash
Ø Pol Pot - mėsues
Ø Oprah Winfrey - reportere
Ø Hitleri – piktor kartolinash nė rrugė
Ø Sylvester Stalone – pastrues i kafazit tė luanit
Ø Dan Brown – mėsues i shkollės sė mesme
Ø Jennifer Lopez – asistente ligjore
Ø Benito Mussolini – tentativa pėr t’u bėrė shkrimtar
Ø Bill Gates – pazh nė Kongresin Amerikan
Ø Jennifer Aniston – punonte si kameriere
Ø Brad Pitt – transportonte frigoriferė affraid affraid
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://foreverlove.albanianforum.net
 
Cilat kanė qenė punėt e para tė njerėzve tė famshėm
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
FLASH News :: Rubrika :: Thashetheme-
Kėrce tek: